Wskazówki i porady

Hydrofobowa powłoka na szybkę, wizjer kasku motocyklowego

Natalia Ochocka
lut 20 2017

Wizjer do kasku

Wtajemniczeni określają ją jako wizjer. Szybka, która znajduje się w kasku motocyklisty jest tale używana i podatna na zaparowanie oraz opady wody deszczowej. Jak więc te czynniki, które będą w trakcie jazdy niebezpieczne będzie można zniwelować? Czy warto się decydować na tak zwaną antyparę?

Oczywiście będzie warto, ale jeśli ktoś często używa kasku nie ma sensu szukać na allegro najtańszych dostępnych preparatów. Po pierwsze nie zawsze sugerując się niską cenę dostaniecie dobrą nanowarstwę z prawdziwego zdarzenia. Dostępne są preparaty, które wyłącznie z nazwy będą nano.

Świadome zakupy

Innym błędem jest także kupowanie w pośpiechu bez dokładnego sprawdzenie cech jakie ma dany produkt. W przypadku motocyklistów jedna z nich jest szczególnie ważna a dokładniej chodzi o przejrzystość. W sprzedaży dostępne są bowiem różne propozycje produktów, także takie, które pozostawiają pewien biały nalot na szybkach i przez to ta widoczność nie będzie aż tak dobra na jakiej mogłoby nam zależeć.

Dlatego właśnie warto sprawdzać jaki stopień przeźroczystości w danej powłoce jest nam gwarantowany. To ważna kwestia, pozwalająca ocenić dany produkt i jego jakość. Akurat dla osób, które poruszają się na motocyklach widoczność jest najważniejszą sprawą.

Kask motocyklowy

Jeśli kupimy dobre preparaty można oczekiwać, że w trakcie jazdy woda będzie spływać z kasku, nie będzie trzeba się obawiać, że osiądzie na szybce i spowoduje znaczące ograniczenie widoczności. Jeśli znajdziemy dobrą nanopowłokę z instrukcją będzie można bez większych problemów samodzielnie ją nałożyć.

Jak wybrać dobre wycieraczki?

Z podobnym problemem stykają się kierowcy samochodów, tylko że posiadają oni zwykłe wycieraczki i dlatego nawet bez tej niewidzialnej mogą sobie poradzić. Ale i tak jest ona stosowana ze względu na swoją praktyczność. Jeśli kupimy taki produkt to będzie on tracił ważność po kilkunastu miesiącach. Przy niewielkiej szybce na kasku nie będzie można go wykorzystać w całości,.

Dlatego wydaje się, że dobrze będzie zdecydować się na zakup wspólny z innymi pasjonatami jazdy na motocyklu. Tak ograniczy się koszty, a jednocześnie mamy gwarancję, że produkt nie przepadnie. Taka dobra powłoka może kosztować nawet około 100 złotych a więc rozbicie kosztów wydaje się być dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij