Niewidzialna wycieraczka

Niewidzialna wycieraczka – w jakich warunkach się sprawdzi

Michał Kula
lut 17 2017

Widoczność na drodze

„Niewidzialna wycieraczka” to popularna nazwa dla zabiegu hydrofobizacji ma na celu polepszenie widoczności w czasie deszczu, dzięki temu, że woda będzie szybciej spływać z szyby i usuwanie brudu okaże się skuteczniejsze. Dodatkowo powinna się dzięki temu poprawić ostrość widzenia w dzień i w nocy.

Czy jednak takie rozwiązanie może zastąpić nam klasyczne wycieraczki?

Warto się tym zainteresować i zobaczyć jak to będzie wyglądać w praktyce. Firmy, które proponują nam takie właśnie powłoki starają się również coraz bardziej je udoskonalać. W warunkach warsztatowych jak się okazuje nie ma takiej możliwości, by zobaczyć jak działa taka niewidzialna wycieraczka i dlatego właśnie ciekawą opcją będzie zastosowanie rozwiązań na całej szybie dzięki czemu w trakcie jazdy będzie można to wszystko sprawdzić.

Skuteczność przy szybkiej jeździe

Niewidzialna wycieraczka może działać w trakcie rzęsistych opadów, ale najlepiej będzie widać efekty jej działania dopiero w momencie, gdy jeździ się między 70 a 90 km/h. Większość kierowców pokonuje w ruchu miejskim najwięcej kilometrów i dlatego właśnie wycieraczka nie będzie tak dobrze funkcjonować. Również poza odcinkiem zabudowanym najczęściej nie będzie się można poruszać zbyt szybko a co za tym idzie wydatek na taką powłokę wydaje się więc nieuzasadniony, bo tak naprawdę nie będzie można tego wykorzystać i praca wycieraczek klasycznych i tak będzie potrzebna.

Niewidzialna wycieraczka

W jakich warunkach się sprawdzi?

Łatwiej będzie zauważyć efekty działania takiej powłoki dopiero w momencie, gdy będziemy się poruszać trasami szybkiego ruchu albo też autostradami. Jeśli uda się nam wyeliminować nawyk włączania wycieraczek to będzie można liczyć na zadowalającą widoczność. Osoby, które nie przepadają za standardowymi wycieraczkami będą w stanie docenić zalety takiego właśnie produktu. jeśli dodatkowo położymy taką niewidzialną wycieraczkę na bocznych szybach to tam będzie można zobaczyć wielką zaletę, ponieważ niezależnie od tego, gdzie będziemy się poruszać.

Szyba boczna jest praktycznie pionowa i dzięki temu woda z zabrudzeniami będzie tam sprawnie spływać z tych szyb i rzeczywiście można liczyć na wyjątkowy komfort. Według producentów na bocznej szybkie taka powłoka może funkcjonować nawet przez 60 tysięcy kilometrów, na czołowej około 10 tysięcy. Powłoka najlepiej, gdy nakładana jest na zewnętrzną warstwę szyby. Można tego dokonywać samodzielnie albo też zdecydować się na usługę realizowaną przez wyspecjalizowane w tym zakresie punkty, które będą mogły się tym zająć i zagwarantują dobre nałożenie.

Udostępnij