Niewidzialna wycieraczka

NIEWIDZIALNA WYCIERACZKA - CZY TO NAPRAWDĘ DZIAŁA?

Krzysztof Wróbel
lut 20 2017

Widoczność na drodze

Pewnie niektórych deszcz uspokaja, innych zaś irytuje i doprowadza do nerwów. Istnieją takie miejsca na ziemi, gdzie praktycznie przez kilka miesięcy bez przerwy może padać deszcz. Są takie miejsca, gdzie o deszczu wiadomo wyłącznie z opowieść. Może on pokrzyżować plany, zniszczyć budynku.

Życie bez deszczu jednak nie ma racji bytu. To on schładza ziemię, jest mokrym nawozem, który potrafi pobudzić życie. Upragniony przez rolników zaś znienawidzony przez kierowców.

Mazda 626 GF

To samochód legenda, który rzadko odmawia posłuszeństwa, w trasie nie zatrzymuje się bez powodu, ponieważ jego mechanika przygotowana jest perfekcyjnie. Samochód, który ma wyjątkową niezawodność, a jednak są takie elementy, które mogą źle zadziałać i będzie to między innymi pękająca prowadnica wycieraczek, której awaria na autostradzie może nam narobić problemów. W takim momencie wydaje się, że nieocenioną techniką będzie nanotechnologia i niewidzialna wycieraczka. Jeśli chcemy unikać obecnie holowania na autostradzie przez zepsutą wycieraczkę warto pokryć szybę przednią samochodu takim specjalnym preparatem.

Niewidzialna wycieraczka

Jeśli zastanawiacie się, że czy taka wycieraczka działa macie gwarancję, że będzie ona świetnym produktem i rzeczywiście będzie dawała nam ochronę. Jeśli jednak chcemy mieć dobrze funkcjonującą niewidzialną wycieraczkę to wydaje się, że warto będzie zdecydować się na wcześniejsze dobre przygotowanie podłoża.

Działanie niewidzialnej wycieraczki

Takich preparatów znajdziemy na rynku coraz więcej. jeszcze kilka lat temu na portalach aukcyjnych było można spotkać wyłącznie nielicznych producentów, którzy takie specyfiki wprowadzali do sprzedaży. Obecnie praktycznie każda firma, która stawia na chemię samochodową ma w ofercie również niewidzialną wycieraczkę a ceny takich preparatów zaczynają się od 10 złotych. Jednak za takie markowe, dobre produkty trzeba zapłacić około 30 zł.

Nakładanie niewidzialnej wycieraczki

Jeśli oczekujemy, że taka niewidzialna wycieraczka rzeczywiście przyniesie zadowalające efekty będzie trzeba trzymać się poleceń stawianych przez producenta, gdy chodzi o to jak nakłada się ten specyfik. Trzeba się trzymać tych wszystkich wytycznych jakie się pojawiają. zanim będziemy rozpoczynać nakładanie preparatu szyba musi być oczyszczona z brudu i odtłuszczona.

Szczególnie odtłuszczanie trzeba przeprowadzić, ponieważ inaczej preparat nie będzie mógł związać się z szyba i przez to szybko będzie się zmywał przez prawdziwą wycieraczkę i efektu praktycznie nie będzie. Odpowiednio oczyszczone oraz odtłuszczone podłoże warto lekko ogrzać i przed nakładaniem wstawić auto do ciepłego garażu albo włączyć strumień ciepłego nawiewu na szybę.

Do nakładania wycieraczki na szybę najlepiej będzie używać miękkiej, bawełnianej szmatki, którą uda się preparat rozprowadzić po całej szybie. Następnie czeka się kilka minut aż substancja wyschnie i po tym trzeba ją polerować miękką szmatką. Prawidłowo nałożona powłoka powinna funkcjonować dobrze przez kilka tygodni.

Udostępnij