Szyby samochodowe

Zabezpieczenie lakieru, kosmetyki samochodowe, powłoka hydrofobowa

Natalia Ochocka
lut 20 2017

Zabezpieczenie lakieru

Jeśli chcemy utrzymywać lakier w idealnej kondycji przez lata ważne będzie jego należyte zabezpieczenie. Oferowane są nam różnorakie woski, powłoki kwarcowe, ceramiczne czy tytanowe, które mają gwarantować perfekcyjną ochronę i jednocześnie ułatwiają nam realizowanie pielęgnacji.

Nie ma znaczenie czy auto jest nowe czy używane na pewno zasługuje na odpowiednią pielęgnację i zabezpieczenie. Dzięki zróżnicowaniu cen i typów ofert każdy klient może szukać takich propozycji, które jemu będą odpowiadały najbardziej.

CLEANER

To podstawa udanego zabezpieczenia, ponieważ odpowiednie oczyszczenie samochodu jest bardzo ważną sprawą. Celaner to preparat, który z pomocą składników chemicznych i elementów mikrościernych będzie w stanie dobrze oczyścić powierzchnię nim nałożony będzie wosk albo powłoka. Niektóre dzięki temu, że mają właściwości ścierne usuną z lakieru wszelkie defekty.

GLAZE (Politura)

Preparat w formie mleczka, który jest nanoszony ręcznie albo też maszynowo. Jego zadaniem będzie poprawa blasku lakieru, maksymalne nabłyszczanie i zamaskowanie mikrodefektów. Glaze nie ma właściwości ściernych, ale będzie to wyłącznie efekt wizualny nie jest trwały.

WOSK NATURALNY

Najstarsza i najbardziej popularna forma zabezpieczenia lakieru. Współczesne woski dobre jakościowo oparte są o carnubie a więc najbardziej znany twardy wosk na świecie. Najważniejszą cechą wosków będzie to, że by stanowiły one warstwą ochronną na pojeździe i dlatego wybranie dobrego produktu jest bardzo ważne.

Pielęgnacja lakieru

Wosk tworzy na lakierze ochronę, która również sprawi, że potem codzienna pielęgnacja będzie zdecydowanie łatwiejsza. Dzięki temu lakier będzie miał właściwości hydrofobowe, pielęgnacja będzie łatwiejsza i dodatkowo wypracuje się głęboki blask.

WOSK SYNTETYCZNY

Niektórzy decydują się również na stosowanie wosków syntetycznych, które oparte zostają o polimery. Woski posiadają lepsze właściwości ochronne niż naturalne produkty i dlatego przede wszystkim polecane są na okres jesienny i zimowy. Są dużo bardziej odporne na czynniki zewnętrzne i mocną chemię. Można je nakładać warstwami.

WOSK HYBRYDOWY

To wosk, który będzie miał zalety wosków naturalnych oraz syntetycznych. Wzmocniona forma polimerów będzie decydować o tym, że będzie dobra właściwości i świetny wygląd. Hybryda nie jest jednak tak trwała jak wosk syntetyczny.

AIO (All in one)

Produkty, które łączą w sobie wszystkie zalety produktów tutaj wspominanych i dlatego nałożenie ich gwarantuje oczyszczenie, blask i zamaskowanie defektów jakie mogą na aucie się pojawiać.

Udostępnij