Pielęgnacja samochodu

Pianownica PA

Natalia Ochocka
lip 27 2020

Pianownica dysponuje przyłączem Bayonet Karcher serii "K". Landa doskonale współpracuje z płynnymi środkami czyszczącymi. Zapewnia doskonałej jakości pianę, bardzo dobrą wydajność, a także niezwykle wytrzymały korpus. Pojemność urządzenia nie przekracza 1l. Umożliwia ono regulacje kąta strumienia wody z pianą, a także ilość chemii, która jest podawana. Nie rzucający się w oczy, przeźroczysty zbiornik umożliwia kontrolę środka pianotwórczego. Tak więc mamy stały podgląd do ilości preparatu. Dzięki solidnie zbudowanemu korpusowi, jesteśmy w stanie korzystać z urządzenia przez długi czas, nie martwiąc się o ewentualne koszty naprawy. Pianownica P.A różni się od pozostałych podajników chemii przede wszystkim tym, że daje nam ogromne możliwości korzystania ze wszystkich środków chemicznych, niezależnie od ich przeznaczenia. Równie dobrze może to być najbardziej agresywny preparat. Co ciekawe, chemia montowana jest przy wylocie wody. Mamy zatem pewność, że nie dojdzie do uszkodzenia głowicy, gdyż omija ona wewnętrzny obieg myjki. 

Podstawowe dane techniczne.

Producentem tego urządzenia jest "PA". Warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych danych technicznych. Zbiornik posiada pojemność 1 litra, natomiast maksymalne ciśnienie jakie jesteśmy w stanie wywołać wynosi 180 bar. Maksymalna temperatura może wynosić 60 stopni Celsjusza. Warto wspomnieć także o istniejącej regulacji strumienia, a także regulacji mieszania chemii z wodą. Dodatkowo pianownica posiada klasyczny wtyk, który pasuje do pistoletów w myjkach domowych KARCHER serii "k"

Dlaczego warto skorzystać z pianownicy PA?

Nie ma żadnych wątpliwości, że jest to najskuteczniejsze urządzenie, w sytuacji, gdy podajemy chemię za pomocą myjki ciśnieniowej. Przede wszystkim pobiera zdecydowanie mniej chemii, niż miałoby to miejsce w przypadku nakładania preparatu za pomocą klasycznej lancy, a także zbiornika w myjce. Dodatkowo co warto podkreślić, płyn nie ma kontaktu z głowicą myjki. W konsekwencji żywotność urządzenia znacznie się zwiększa. Umożliwia to również stosowanie środków, które mocno się pienią i są "agresywniejsze". Jeśli chodzi o pianę, która wytworzona jest za pomocą lancy, długo utrzymuje się na powierzchni, którą aktualnie myjemy. Dzięki temu chemia działa znacznie skuteczniej, co jest zdecydowanie świetnym rozwiązanie. Preparaty podawane za pomocą pianownicy pomimo, że mogą być bardziej rozcieńczone na życzenie użytkownika, to nie ma to żadnego wpływu na skuteczność mycia.

Jakie są zalety urządzenia?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak efektywne jest to urządzenie. Zbiornik o dużej pojemności umożliwia pomieszczenie dużej ilości chemii. Mosiężny, profesjonalny korpus gwarantuje niezwykle długie działanie sprzętu, bez konieczności wydawania dodatkowych funduszy na naprawę. W razie potrzeby, w każdej chwili możemy wyregulować odpowiednio strumień. Mamy także możliwość zmodyfikowania czy też regulacji mieszania chemii z wodą, co jest bardzo często przydatnym rozwiązaniem. Dodatkową istotną zaletą jest przyłącze Bayonet, które przeznaczone jest do myjek ciśnieniowych serii "K" firmy Karcher.

Udostępnij