Wskazówki i porady

Elementy do konserwacji samochodu, które zawsze powinieneś pozostawiać profesjonalistom

Krzysztof Wróbel
wrz 11 2020

Było to kiedyś tak powszechne, jak jesienne opadanie liści, gdy ludzie pracowali na własnych samochodach. I choć ta czerwonokrwista amerykańska rozrywka nie zniknęła całkowicie z naszego świata, wydatki i złożoność nowszych samochodów sprawiają, że niektóre naprawy najlepiej pozostawić profesjonalistom.

Oto krótka lista, "Nie próbuj tego w domu", napraw samochodowych:

1. Sprawdź Diagnostykę silnika - Każdy, od sklepów z częściami zamiennymi po twórców aplikacji na smartfony, dzięki któremu można rozmawiać z komputerem w samochodzie, wielu kierowców uważa, że sami poradzą sobie z kontrolką silnika. Oto problem: wiele kodów silników sprawdzających jest niejasnych i wymaga bardziej wyrafinowanego sprzętu, aby naprawdę dotrzeć do sedna sprawy. I proszę nie gasić światła, myśląc, że rozwiążesz ten problem. To jest jak próba wyleczenia zawału serca przez odłączenie EKG. Niech profesjonaliści przeczytają kody, zastosują swoją wykształconą zdolność do rozszyfrowania kodów i wyleczenia pierwotnej przyczyny problemu.

2. Obracanie opon - Tak, można łatwo podnieść samochód i wymienić koła. Ale usługa rotacji opon obejmuje również ponowne wyważenie opon, sprawdzanie ich nierównomiernego zużycia oraz szukanie uszkodzeń bocznych i bieżnika. Wszystkie te rzeczy wymagają wyszkolonego oka i drogiego sprzętu. Obróć swoje własne opony i ryzykuj dalszą jazdę na niebezpiecznych, niewyważonych oponach. Jest to niedrogi sprzęt do konserwacji, zostaw go profesjonalistom.

3. Napełnianie klimatyzacji - Czyli uważasz, że otrzymanie puszki freonu z miejsca, w którym znajdują się Twoje lokalne części i wpompowanie go do systemu klimatyzacji jest lekarstwem na Twój problematyczny system klimatyzacji? Zastanów się jeszcze raz. Twój system klimatyzacyjny jest systemem zamkniętym, co oznacza, że jeśli potrzebujesz freonu, coś wycieka. Napełnianie systemu bez naprawiania problemu jest opaską. A jeśli nie masz odpowiedniej ilości środka smarującego do kompresora w systemie, dodanie freonu może spowodować jego ponowne uruchomienie i spalenie. Jeśli potrzebujesz mieć pod kontrolą swoje chłodzenie, zostaw tę pracę profesjonalistom.

4. Naprawa silnika wewnętrznego - Można bardzo dobrze zrozumieć silnik spalinowy w całym jego okazałości, ale nowsze silniki mają niesamowicie wąskie tolerancje wymagające określonego momentu obrotowego na wielu nakrętkach i śrubach. Dodaj elektronikę, wtrysk paliwa, wiele krzywek i stosuje inne nowe technologie, a nawet jeśli masz doświadczenie w budowaniu, że Chevy 350 z tatą, gdy byłeś dzieckiem, jeśli chodzi o nowoczesne samochody zostaw naprawy silnika do profesjonalistów.

5. Naprawy zawieszenia - Twoje zawieszenie utrzymuje Twój samochód pomiędzy linkami i jest dużą częścią tego, co sprawia, że Twój samochód jest bezpieczny. Podczas montażu nowych elementów niezmiennie zakłócasz specyfikację ustawienia, co powoduje, że Twój samochód stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa i zżera opony. Dla Twojego bezpieczeństwa i trwałości opon upewnij się, że zaufasz profesjonaliście, który zmodernizuje lub naprawi Twoje zawieszenie.

W dzisiejszych czasach właściciele samochodów mają dostęp do prawie każdej części samochodowej za pomocą jednego kliknięcia i karty kredytowej. Ale podczas gdy pióra wycieraczek, żarówki i inne drobne przedmioty do konserwacji i naprawy są nadal świetne dla majsterkowiczów, złożoność nowszych pojazdów prawie zawsze wymaga starannych rąk doświadczonego profesjonalisty. Zajmij się lekką pracą sam, jeśli jesteś w grze, ale zostaw ciężkie podnoszenie do ludzi, którzy zarabiają na życie utrzymując samochody osobowe, ciężarowe i SUV-y w kształcie statku.

Udostępnij