Wskazówki i porady

Najlepsze wskazówki dla kupujących po raz pierwszy

Michał Kula
kwi 6 2021

Doświadczenie jest dobre, ale jeśli jesteś kupującym po raz pierwszy na rynku samochodowym, istnieje wiele pułapek, na które musisz uważać. Szukanie samochodu to żmudne zadanie i nikt nie będzie zazdrościł kupującemu po raz pierwszy. Dlatego postanowiliśmy zebrać kilka przydatnych wskazówek dla kupujących samochód po raz pierwszy, zaczynając od kwestii finansowania zakupu.

To wszystko jest bardzo dobrze coraz carry away i decydując chcesz pewien samochód, ale dla wielu kupujących po raz pierwszy rzeczywistość samochodu oznacza napiętej sytuacji finansowej stanie się rzeczywistością. Wielu z nas kupić nasz pierwszy samochód w naszych późnych nastolatków lub wczesnych lat dwudziestych i może być trochę strapped dla gotówki przed, nie mówiąc już potem.

Jego imperatywem jest, zrobić sumy i zobaczyć, czy można sobie pozwolić na samochód i utrzymać się z miesięcznych spłat, ubezpieczenia i paliwa? Są to tylko podstawowe potrzeby przed uwzględnieniem takich rzeczy jak awarie i inne nieprzewidziane okoliczności.

Sprawdź ubezpieczenie i koszt paliwa przed ręką i zobaczyć, czy można uzyskać koszty w dół za pomocą porównywarek cenowych. Badania są kluczem do dobrej oferty.

Jak w przypadku każdego zakupu, przygotowanie jest kluczem do uzyskania okazji. Poznaj rynek samochodowy, zbadaj samochody, które Ci się podobają i zapytaj o koszty, znane obszary usterek i wydatki na naprawy. Wiele stron internetowych i czasopism motoryzacyjnych poda Ci ceny za średnią wartość i przebieg samochodu - sprawdź je, a następnie bądź przygotowany do targowania się, używając średnich cen jako wyznacznika.

Zwracaj uwagę na specyfikację samochodu, który kupujesz. Samochody mogą się znacznie różnić pod względem dostępnych dodatków. Zdecyduj dokładnie, które opcje są koniecznością, a które są po prostu pożądane.

It 's great to be a mechanical whizz when looking for a used car, but if you don't know your fender from your alternator it's advisable to take someone along that does. Jeśli nie masz bliskiego przyjaciela lub krewnego, który może dać samochód szybki raz nad i określić, czy jest mechanicznie zdrowe, istnieje wiele firm, które mogą sprawdzić swój potencjalny zakup za niewielką opłatą - stumping up dla ich usług płacić dywidendy, gdy kończy się z klejnotem, który powoduje żadnych problemów przez wiele lat.

Przy zakupie samochodu nie należy po prostu iść i zgodzić się na cenę, która jest zadawane. Dealer lub osoba sprzedająca zwykle daje pewien margines swobody. Marże zysku mogą być duże, więc targować się na około 10-15 procent poniżej ceny wywoławczej i przenieść w górę w przyrostach. Miej ustaloną cenę, którą jesteś gotów zapłacić i trzymaj się jej.

Udostępnij