Niewidzialna wycieraczka

Niewidzialna wycieraczka szyby samochodowej

Krzysztof Wróbel
lut 17 2017

Bezpieczeństwo podczas jazdy

Niewidzialne wycieraczki to takie preparaty, które stworzą na szkle powłokę hydrofobową, która ułatwiać będzie spływanie wody. W niektórych sytuacjach mogą one zastępować nam prawdziwe mechaniczne wycieraczki. Niewidzialna wycieraczka działać będzie najlepiej, gdy jest świeżo nałożona.

Wystarczy niewielka prędkość samochodu i razem z brudem woda będzie tworzyć duże krople i zacznie spływać z szyby pod wpływem pędu powietrza. Szyba nie tylko stanie się przejrzysta, ale również nie brudzi się na całej powierzchni. Gdy powierzchnia zużywa się będzie trzeba jechać szybciej, by woda spływała bez działania zwykłych wycieraczek.

Bezpieczeństwo oraz widoczność

W mieście, gdzie często stajemy i nie będzie można się dobrze rozpędzić niestety nadal zwykłe wycieraczki będą nam potrzebne. Na powłoce takiej mogą one jednak piszczeć i przeskakiwać a ich skuteczność może nie być zadowalająca.

Widoczność na drodze

Najgorzej będzie w nocy, gdy na kroplach wody będzie zatrzymywać się światło z innych aut i może dojść do oślepienia kierowcy. W jednych autach nie sprawia to problemu, jednak w innych będzie to utrapienie. Wniosek będzie taki, że każdy musi sam sprawdzać czy i kiedy dla niego powłoka będzie dobrym rozwiązaniem i czy warto się na nią zdecydować. są takie zastosowania niewidzialnych wycieraczek, które na pewno mają sens.

Po pierwsze będą to boczne szyby, ponieważ są one pionowe albo prawie pionowe tak więc woda będzie tam spływać nawet po niewielkiej prędkości, a do komfortu jazdy czyste szyby również są ważne. Po drugie na przedniej szybie można nałożyć taką powłokę w takim miejscu, które nie jest oczyszczane przez zwykłe wycieraczki ze względu na to, że pióra do tych miejsc nie sięgają.

Jak nałożyć niewidzialną wycieraczkę?

Płyn będzie nakładany na szybę, która wcześniej musi być bardzo dokładnie wyczyszczona oraz odtłuszczona. Bardziej zaawansowane produkty mają kilka składników, które trzeba zmieszać, ale dzięki nim powłoka będzie trwalsza. Trzeba jednak pamiętać, by zachować pełną precyzję przy nakładaniu takiego preparatu.

Udostępnij