Niewidzialna wycieraczka

Niewidzialna wycieraczka – jak to działa. Nanopowłoki hydrofobowe chroniące szyby auta przed deszczem

Michał Kula
lut 20 2017

Jak nałożyć niewidzialne wycieraczki?

Niewidzialna wycieraczka to takie pojęcie, z którym spotykają się obecnie kierowcy. Produkt taki jednak ludziom nie jest dobrze znany. Osoby, które je stosują można dzielić na dwie grupy. Są takie osoby, które twierdzą, że działa, oraz takie, które uważają, że będzie to naciąganie kierowców na wydatki, które tak naprawdę są niepotrzebne. Postaramy się więc odpowiedzieć na pytanie jak wybrać niewidzialną wycieraczkę, by skutecznie oraz długo chronić szybę przed deszczem.

Określenie niewidzialnej wycieraczki przypisuje się specjalnej warstwie ochronnej na powierzchni szyby samochodowej. Najczęściej jest ona bardzo cienka. Zadaniem będzie działanie w taki sposób, by woda oraz śnieg spływały z szyby w możliwie krótkim czasie bez udziału zwykłych wycieraczek. W niektórych przypadkach woda deszczowa spływać tak szybko, że widok będzie rzeczywiście perfekcyjny. Ten sam efekt będzie można zauważyć na szybach bocznych, dzięki temu widoczność w trakcie jazdy będzie idealna.

Nanopowłoki do szyb

Powłoki na szyby, określone jako niewidzialne wycieraczki dostępne w sprzedaży można nakładać samodzielnie. Stosować się jednak trzeba do szczegółowych instrukcji jakie są podawane przez fachowców. Jaki sposób będzie lepszy? Czy samemu to robić czy udać się do specjalistów?

Ochrona przed deszczem

To zależy od preferencji i oczekiwań osoby kupującej. Jeśli nie ma problemy z samodzielnym działaniem w oparciu o dokładną instrukcję to będzie można samodzielnie nałożyć niewidzialną wycieraczkę. Z każdym kolejnym razem będzie nam łatwiej i kolejne kroki nie będą stanowić problemu.

Jednak z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że nie każda nanowarstwa dostępna w sprzedaży będzie wycieraczką niewidzialną. Część powłok nie jest całkowicie przeźroczysta. A chyba nikt nie chce mieć na szybie śnieżnobiałego nalotu.

Toteż kupując jakiś produkt należy się upewnić czy po jego zastosowaniu na szybie będzie on całkiem przeźroczysty. Różnice dotyczyć będą również aplikacji niewidzialnych wycieraczek. Na rynku znajdziemy wiele produktów nano. Ale to jednak nie wszystko. Niektóre produkty składają się z kilku płynów, które trzeba połączyć, by efekt był zadowalający. To połączenie musi być wykonane ściśle według wskazań instrukcji.

Udostępnij