Wskazówki i porady

Już teraz możesz kupić nową limitowaną edycję Moke!

Krzysztof Wróbel
maj 18 2021

Udostępnij Facebook Twitter

Niewiele osób wie, że powstało więcej wariantów klasycznego Mini niż jakiegokolwiek innego brytyjskiego modelu.

Przypominający buggy Mini Moke był prawdopodobnie najbardziej uwielbianym z nich wszystkich. Po tym, jak okazał się nieprzydatny dla wojska, ostatecznie zdobył globalną popularność jako pojazd rekreacyjny i użytkowy.

W sumie, w latach 1964-1968 wyprodukowano około 50 000 egzemplarzy tego modelu, który obecnie jest rzadkim samochodem kolekcjonerskim.

Teraz ta dziwna ikona motoryzacji jest ponownie w sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Firma MOKE International Limited, która nabyła znak towarowy MOKE w 2015 roku, od kilku lat buduje zmodernizowane MOKE w Midlands, ale dopiero teraz uzyskała regulacyjną zgodę na ich sprzedaż w Wielkiej Brytanii.

Klienci będą mogli zamówić jeden z 56 egzemplarzy limitowanej edycji MOKE, przydział dobrany tak, aby oznaczał liczbę lat, które upłynęły od momentu, gdy Mini Moke po raz pierwszy pojawił się w Wielkiej Brytanii.

Każdy z nich jest dostępny w 14 kolorach, a limitowana edycja "MOKE 56" jest wyposażona w chromowaną przednią kratę i listwy przedniej szyby, dyskretną plakietkę Union Jack na przednich błotnikach oraz numerowaną tabliczkę na masce silnika.

Dzisiejsze MOKE pozostają wierne wyglądowi i charakterowi oryginału, ze szczególnym naciskiem na zachowanie poczucia zabawy i wolności, które przyciągnęło do tego samochodu tak wielu przez ponad pięć dekad.

Pojazd jest również nieco większy, aby zapewnić więcej miejsca w kabinie. Funkcje, które wcześniej były postrzegane jako luksusowe, takie jak wspomaganie kierownicy i podgrzewana przednia szyba, są teraz oczywiście w standardzie.

DANE TECHNICZNE

  • Skrzynia biegów: 4-biegowa automatycznaSilnik: 4-cylindrowy, 1083ccOszczędność paliwa: 34 mpgNorma emisji spalin: Euro 4Top Speed: 68mphPower: 67 KM (50Kw) @ 6000 rpmTorque: 93Nm @ 3500-4500 rpmPricing zaczyna się od £ 20,000 (exc lokalnych podatków i dostawy).

Udostępnij